Lady’s Styling

KONULAR:

Adornos (Süslemeler)

Body Language ve Expression (Vücud Dili ve İfadesi)

AMAC:

Katilimcilarin danslarina stil ve farklılık katacak süslemeler ve vücud kullanımları konusunda örnekler ve egzersizler sunmak.

KAPSAM:

Vucudumuzun teknik detayların ötesinde ifade kazanmasını sağlayacak figurasyonlar, süslemeler, tutuş, duruş çalışmaları vb egzersziler. Bunun yanında bu dersler de his ve ifade gibi konular üzerinde sözel tartışmalar da yapılacaktır.

KAZANIMLAR:

Katilimcilara danslarina stil ve farklılık katacak ipuçları sunmak.

TAVSIYELER:

– Derse gelirken; kendimizi iyi hissettiğimiz, giydiğimizde dans etmekten keyif aldığımız kıyafetlerin giyilmesi

– Ders cıkısında yeni bir stile sahip olunacagının dusunulmemesi, (kimse sizi stil sahibi yapamaz, başkasına ait bir şey sizde emanet duracaktır. Bu dersler sizlere kendi bedeninize ve tangodaki hissedişinize uyarlayabileceğiniz ipuçları sunacaktır. Kendi stilinizi yaratmak, bu ipuçlarının üstüne çıkmak ya da mesela onları alt üst etmekle ilgilidir!!)

– Dans ederken bedeninizdeki devinimin keyfini çıkrmanız,

– Derste ogrenilen egzersizlerin bos zamanlarda tekrar edilmesi ve bol bol milongalarda pratiklerde dans edilmesi TAVSIYE EDILIR!

UNUTMAYIN degisim ogrenme ile mumkundur, ogrenme tekrar ve pekistirmeyle davranista kalici degisimdir! Dansınızda kalıcı bir değişim için bol bol tekrar yapmalısınız!

Go to Top