Body Awareness

VÜCUD FARKINDALIĞI EGZERSİZ KONULARI:

Eksen (Axis)

Denge( Balance)

Duruş (Posture)

Tutuş (Embrace)

Yeri kullanma (Using the floor)

Güç ve Kontrol(Power and Control)

Vücudu serbest bırakma (Releasing body)

Esneklik (Streching)

AMAC:

Katilimcilarin danslarini gelistirmek icin temel tekniklerin insan anatomisiyle uyumlu genel mantigini algilamalari ve bireysel olarak calisabilecekleri egzersizleri ogrenmeleri.

KAPSAM:

Temel teknikleri dogru kullanabilmemiz icin gerekli vucud farkindaligina sahip olabilmemizi ve ilgili kaslarimizin dogru kullanimini saglayacak, vucuddaki gereksiz kasilmalari engelleyecek egzersizler.

KAZANIMLAR:

Temel tekniklerin her seviyedeki hareketlerin olusumuna etkisini kavrayabilmek ve bu bilincle vücud farkındalığını gelistirici bireysel egzersizlere yonelmek.

TAVSIYELER:

– Derse gelirken; rahat kiyafetler giyilmesi ve bir adet corabin unutulmamasi,

– Ders cikisinda dansimizin degiseceginin dusunulmemesi, degisim icin soz konusu egzersizlerin sürekli olarak tekrar edilmesi (vücudunuz değişmeden dansınıza etkisini göremesiniz. Bunun için zaman ayırmalı ve cabalamalısınız!)

– Derste ogrenilen egzersizlerin bos zamanlarda tekrar edilmesi ve bol bol milongalarda pratiklerde dans edilmesi TAVSIYE EDILIR!

UNUTMAYIN degisim ogrenme ile mumkundur, ogrenme tekrar ve pekistirmeyle davranista kalici degisimdir! Dansınızda kalıcı bir değişim için bol bol tekrar yapmalısınız!

Go to Top