Wedding Dance

Hayatınızın bu özel anında sevdiklerinize guzel bir sürpriz yapmaya ne dersiniz? Sizin müziğinize uygun olarak hazırlanacak size özel bir koreografiyle düğün gününüzün unutulmazlarına bir yenisini ekleyebilirsiniz.

 

DÜĞÜN DANSI HAKKINDA MERAK EDİLENLER

-Hangi danslar yapılabilir?

Düğün dansınızda müziğinize uygun olarak Rumba, vals ya da tango yapmak mümkündür. Seçeceğiniz müziğe, vücut farkındalığınıza, gelinliğinize vb. uygun olarak farklı danslardaki figurler ve teknikler koreografinize adapte edilebilir.

-Derslere ne zaman başlanmalı?

Mümkün ise derslere düğün tarihinden 2-3 ay önce başlamak yerinde olacaktır. Düğün zamanı yaklaştıkça artan yoğunluk dans derslerinin keyfini gölgelememeli. Ancak çiftlerin tercihine göre son 1 ay içerisinde de düğün dansı dersi alınabilir.

-Düğün dansı ne kadar sürede öğrenilir?

Ortalama 5-6 derste size uygun bir koreografiyi öğrenmeniz mümkündür. Ancak mükemmeliyetçi yaklaşıp davetlileri daha çok şaşırtmak sizin elinizde…

-Düğün dansı derslerinin düğünden sonra bize faydası olur mu?

Öncelikle kendi düğünüzün yanı sıra başka ortamlarda da düğün dansınızdaki figürleri kullanarak dans etmeniz mümkün. Ayrıca düğün dansı sayesinde eşinizle hayatınız boyunca paylaşacağınız bir hobiye sahip olabilirsiniz. Öğreneceğiniz dans türünden (Latin Amerikan ya da Arjantin Tango gibi) keyif alıp, daha da ilerletmeyi düşünebilirsiniz.

 

TAVSİYELER

-Düğünden önce mümkünse düğünün yapılacağı mekanda, düğün gecesi müzikleri yapacak DJ ile birlikte bir prova yapın.

-Düğünden önce dansı, o gece giyeceğiniz ayakkabılarla ve gelinliğinize yakın bir kıyafetle (mesela tarlatan ile 😉 )deneyin.

-Düğün dansınızı kameraya çekecek olan kişiyi mümkün olduğu kadar sizi boydan çekmesi konusunda uyarın. Dansınızda özel figürler varsa pistin hangi tarafına bunların denk düştüğüne bakın ve kameramanı bu figürleri kaçırmaması için uyarın.

-Dans esnasında heyecanlanabilir, her şeyi unutabilirsiniz, ne olursa olsun keyfini çıkarın ve her zaman gülümseyin.

 

DÜĞÜN DANSINIZ İÇİN ÖNERİLEN ŞARKILAR

 

BAHANENİZ ÇOKSA…

-Dans yeteneğim yok dans edebilir miyim?

Yürüyebilen herkes dans edebilir. Herkesin mutlaka yeteneği var, yalnızca açığa çıkması için biraz çabalamanız gerekebilir.

-Eşim dans etmek istemiyor, ne yapabilirim?

Çiftlerden biri bazen diğerine göre çekingen ya da isteksiz olabilir. Bunun sebebi genellikle kendilerini dans ederken rahat hissetmemelerinden kaynaklanır. Eşinizin rahat olabileceği bir ortada (mesela evinizde ya da kapalı bir stüdyoda kimse yokken) ders almayı önerebilirsiniz.

-Videolardan izleme imkanım varken neden dans dersi alıyım?

Daha önce dans eğitimi aldıysanız videodan izleyerek öğrenmeniz mümkün olabilir. Ancak hiç dans dersi almadıysanız videodan izleyerek düğün dansınızı oluşturmak kafa karıştırıcı, zaman alıcı ve belki sıkıcı olabilir.

-Nasıl bir müzik seçmeliyim bilmiyorum.

Eşinizle birlikte dinlemekten keyif aldığınız müzikleri düşünün. İşin için çıkamasanız önerilen şarkılarımıza göz atın.

Go to Top