Dear tanguera,

It’s been pretty long time that I didn’t write on the blog. And after a couple of crazy-busy weeks, I’m very happy to write again. We’re in the eve of a new Tango festival in Istanbul. We meet with our friends coming from other cities , other countries and have lots of fun chats together.

You know; when it is time for festival milongas, it is important what to wear for we-ladies:) We all wanna be chic, charming, confident, comfortable and different and STYLISH at the same time;)

Well; it’s not as difficult as it sounds. Here is how:

In this post I want to show how I use my clothes in my closet in many different ways. As you know, maxi skirts are in again in world fashion and so are they in Tango. Maxi skirts enrich our dance movements and also put the attention on our feet. That’s a good thing for tangueras who are not so happy with their not-so-straight knees and poor techniques.

Merhaba Tanguera,

Yoğun birkaç haftanın ardından yeniden yazabildiğim için çok mutluyum. İstanbul’da yine keyifli bir festival arifesindeyiz; diğer şehirlerden, yurt dışından gelen arkadaşlarımızla ders sonrası sohbetleri, milonga öncesi buluşmaları… Ve tabii festival milongalarında giyeceğimiz şıkır şıkır kıyafetler aklımıza takılıyor. Bazen kendimize yeni ciciler alıyoruz bazen de eski favorilerimizi farklı şekilde kullanarak yeni kombinasyonlar elde ediyoruz. Bu postta elindeki kıyafetleri farklı farklı kullanmak isteyenlere bir kaç alternatiften bahsediyorum.

Uzun eteklerin günlük hayatta moda olmasıyla beraber milongalarda da etek boylarının uzamaya başladı. Uzun ve uçuş uçuş eteklerimiz hem hareketlerimize hacim katıyor hem de ayaklarımıza dikkatleri topluyor. Çok kırık dizlerle ya da doğru adım tekniğiyle dans edememekten şikayet eden tangueralara da avantaj sağlıyor.

We can pull our on-the-hip skirts to our bellies and tighten them with a belt. High waisted skirts make our legs seem longer.

Son dönemde etek ve pantolonların bellerinin yükseldiğini biliyoruz. Milongalarda da belden dar elbiseleri sık sık kullanıyoruz. İşte uzun eteklerimizi de belimize kadar çekip, farklılaştırabiliriz. Dilersek bir kemer yardımıyla da zenginleştirebiliriz. Bel boyu uzun etek ve pantolonlar, bacak boyumuzun daha uzun görünmesini sağlayacak 😉

And of course short skirts are still among our favorites. You remember that method from Skirts are Up post .

Ve tabii ki kısa etekler de hala favorilerimiz arasında. Bu yöntemi “etekler yukarı “postundan hatırlayacaksınız!

We don’t modify just our skirts.We can also modify our tops. Below you can see a top in 3 different styles.

1.You can wrap it around your upper body and have a tailed stylish top.

Yalnızca eteklerimizde değil, bluzlarımızda da farklılıklar yapmamız mümkün. Aşağıda aynı bluzun üç farklı bağlanış şeklini görebilirsiniz.

1-Vücudunuzu saracak şekilde kuyruklu bağlayabilirsiniz.

2.You can wrap it a little bit looser and have another stylish top.

2-Yine kuyruklu ama bu defa gevşek bağlayabilirsiniz, bluzunuz önden bol ve hacimli durabilir.

3. You can tie it like a knot or a tie. And you’ll have a shorter top and bare belly:)

3-Düğüm şeklinde ya da kravat bağlar gibi… böylece bluzu kısaltıp göbeğinizi de açabilirsiniz.

If you would like to have those skirts or tops in the posts ,contact me from STYLISH TANGO. I wish you all an enjoyable festival and wish good luck to El Encuentro and İstanbulTANGO teams with their “İstanbul Tango Week” and “Tango to İstanbul” events..

Elinizde bu postun önerilerine uygun etek ya da bluzlar yoksa, STYLISH TANGOdan edinebilirsiniz…

Herkese keyifli festivaller diliyorum. El Encuentro ve istanbulTANGO ekiplerine “İstanbul Tango Haftası” ve “Tango to Istanbul” etkinlikleri için kolay gelsin, bizlere de afiyet olsun :)